SLIM JETT

Laserová lipolýza SLIM JETT

SLIM JETT, ako jediný na slovenskom a českom trhu, certifikovaný ako MEDICAL DEVICE, určený
pre beauty a wellness centrá, je prístroj využívajúci jednu z najefektívnejších a najšetrnejších metód redukcie podkožného tuku.
Vďaka hĺbkovému pôsobeniu a cielenému ošetreniu dosahuje lepších výsledkov ako iné, doteraz používané technológie. Jedná sa o prístroj, ktorý umožňuje neinvazívnu liposukciu pomocou vyžarovanej laserovej energie do podkožia.

Ako prístroj SLIM JETT pracuje:
Prístroj vysiela laserovú energiu (LLLT) nízkej úrovne (640-650 nm), ktorá preniká kožou až do hĺbky 9cm.
Nízke hladiny laserovej energie vyžarované SLIM JETT stimulujú tukové bunkové membrány a menia ich priepustnosť.
Bunky strácajú guľatý tvar a intracelulárny tuk je prepustený do medzibunkového priestoru. Odtiaľ je následne spracovaný ako zdroj energie pre telo prirodzenými metabolickými funkciami, bez škodlivých fyziologických účinkov. Tento proces je známy ako lipolýza.
Stimulácia prístrojom SLIM JETT je zacielená iba na tukové tkanivo a nemá žiadne negatívne dopady na okolité tkanivá (koža, cievy, periférne nervy, atď.).
Zničené tukové bunky sa rozpadnú na glyceroly a mastné kyseliny. Glyceroly sú následne telesnými tekutinami dopravené do pečene. Mastné kyseliny sa skombinujú s albumínom a následne sú tiež dopravené do pečene. Glyceroly a mastné kyseliny dopravené do pečene sa následne uvoľňujú prirodzeným a bezpečným procesom z tela von.
Touto metódou nedochádza ku zničeniu tukovej bunky, iba k redukcii jej obsahu.
 

slimLaserová energia ( LLLT – low level laser therapy )

Je termín používaný pre procedúru ožiarenia laserovým svetlom s nízkou intenzitou.

Jedná sa o komprimované svetlo, ktoré pochádza zo studenej červenej časti spektra žiarenia. Toto svetlo sa pohybuje v rovnej koherentnej línii. Svetlo je polarizované a svetelný lúč je možné zamerať na určité miesto či oblasť.

Pri aplikácii diód prístroja SLIM JETT na ošetrovanú partiu klienta sa nemusíme obávať prehriatia
alebo popálenín. Doštičky s diódami sa v priebehu procedúry zahrievajú na maximálnu teplotu 37,5°C.slimPôsobenie na organizmus laserovým lúčom sa v spoločnosti i medicíne využíva vo veľkej miere.
Laserové zariadenia sú kategorizované do jednotlivých tried I-IV, kde postupne narastá intenzita pôsobenia laserového lúča a tým tiež nebezpečenstvo v prípade nesprávneho použitia.

Účinok laseru v medicíne, i keď je klinicky veľa využívaný, v nie všetkých sférach medicíny bol už dostatočne popísaný a podložený laboratórnymi i klinickými štúdiami. Pôsobenie laseru na bunky závisí tiež na vlnovej dĺžke žiarenia a na type buniek, na ktoré je žiarenie zamerané. Pre niektorý typ buniek (napr. fibroblasty, bunky spojivového väziva) môže mať low-level-laser terapia (ďalej iba LLT) účinok stimulačný, pre iné bunky skôr suprimačný. V estetickej medicíne sa využíva v kategórii laserov, ktoré môže používať nelekársky personál hlavne vlnovej dĺžky okolo 650nm. Tento typ LLT
spadá pod kategóriu IIIB.

Pôsobenie LLT a svetelného laserového lúča teda závisí jednak na samotnom laseri a jednak na tkanive, na ktoré pôsobí. Adipocyty, bunky tukového tkaniva sú charakteristické akumuláciou tukov o svojej lipidovej kvapôčke, ktorá môže a tiež nemusí mať svoj vlastný membránový obal. Tuky sú z chemického hľadiska heterogénna skupina, v bunke sa ale v lipidových kvapôčkach nachádzajú
v relatívne uniformovanej forme – ako triacylglyceroly (starší názov triglyceridy). Tie sú zložené
z alkohol glycerolu, na ktorý sú naviazané 1–3 mastné kyseliny. Tuk má v tele ako ochrannú, tak tiež energetickú zásobnú funkciu. Z hľadiska efektivity pre využitie energie ponúka 2x väčšie množstvo energie ako rovnaké množstvo jednoduchého cukru, za cenu ale pomalšej mobilizácie tejto energie.

Pokiaľ je potrebné tuk z bunky mobilizovať, je potrebné triacylglyceroly spätne rozdeliť na glycerol a voľné mastné kyseliny. Tie potom môžu vlastnými transportnými mechanizmami putovať mimo bunku, kde sa opäť skladajú v triacylglyceroly a stávajú sa súčasťou ďalších krvných tukov a cholesterolu.
Adipocyty sú schopné kumulovať v podobe lipidových kvapôčok relatívne veľké množstvo tuku, pri ktorom je ostatný obsah bunky takmer úplne utlačený k okraju bunky. Mobilizácia týchto tukových zásob je regulovaná jednak mitochondriálnou aktivitou a jednak enzymatickou aktivitou.

V LLT sa v estetickej medicíne využíva pôsobenie laseru práve na adipocyty, ktoré sú spolu s veľkou lipidovou kvapôčkou vystavené LLT žiareniu. Laserový lúč so špecifickou vlnovou dĺžkou a intenzitou má jednak špecifickú prenikavosť do organizmu, jednak sú jednotlivé štruktúry bunky a molekuly rôzne citlivé ku konkrétnej vlnovej dĺžke. To je dôvodom, prečo je možné pôsobiť plošne na bunky na jednom mieste a dopad na správanie a ďalšie procesy v bunke nie sú rovnaké, závisí na charaktere jednotlivých buniek. Adipocyty sú na LLT citlivé v oblasti mitochondrií. Tie sú pre bunku dôležité, tvoria energetické centrum bunky. Pri použití LLT laseru dochádza ku stimulácii mitochondriálnej membrány, ktorá následne aktivuje proces uvoľňovania energie. To spočíva hlavne v uvoľnení mastných kyselín a glycerolu z lipidovej kvapôčky vnútri adipocytu. Pôsobením na membránu bunky možno proces prechodu tuku z bunky do mimobunkového priestoru ovplyvniť. Pôsobením LLT na bunkovú membránu sa stimulujú a rozširujú kanály, ktoré sú schopné transportovať do mimobunkového priestoru pravé tuky. Tieto sa po pôsobení LLT presúvajú cestou lymfatického miazgového systému do krvného obehu, kde sú využité ako zdroj energie a tiež ako zdroj pre metabolizáciu. Ich ďalší osud je teda rovnaký ako osud iných tukov v krvi. Po pôsobení LLT dochádza k uvoľňovaniu tuku z adipocytov a teda ku zmenšovaniu lipidovej kvapôčky v adipocyte. Výsledkom pôsobenia na bunku teda nie je jej zničenie, ale hlavne zmenšenie veľkosti lipidovej kvapôčky. Výhodou tohto procesu je teda efekt, ktorý sa dostaví za kratšiu dobu než napr. u kryolipolýzy. Na druhej strane efekt je závislý od ďalšieho naplnenia či nenaplnenia adipocytov ďalšími tukmi, ktoré sa odvíjajú od životného štýlu a stravy. Vzhľadom k faktu, že obsah tukových kvapôčok je cirkulovaný späť do krvi, pre lepšie odstránenie tukov z krvi sa odporúča v 24 hodinovom intervale po zákroku LLT absolvovať kardiovaskulárne cvičenie (behanie, plávanie a pod.)

Prečo použiť SLIM JETT:

- okamžitý efekt
- úplne bezpečný
- žiadne hladovanie
- trvalé výsledky
- bezbolestná metóda
- ošetrenie je nechirurgické
- nulová doba rekonvalescencie
- klient sa ihneď po procedúre môže vrátiť ku svojmu bežnému profesijnému a spoločenskému
životu
- samotná procedúra býva klientmi veľmi dobre znášaná. Doba ošetrenia trvá 20-30 minút.
Klienti počas procedúry relaxujú.
 

slimÚčinky prístroja SLIM JETT:
- výrazný a rýchly úbytok tukovej vrstvy
- zvýšenie pružnosti a vyhladenie pokožky
- redukcia celulitídy

SLIM JETT môže byť aplikovaný na:
-brucho
-lýtka
-kolená
-stehná
-sedacie svaly
-ramená
-boky
-mužské prsia
-podbradok
-chrbát

Spôsob ošetrenia

- Na vybranú partiu sa umiestnia diódové hlavice, ktoré sa zafixujú elastickými pásmi.
- Umiestnia sa laserové sondy v mieste lymfatických uzlín, ktoré sa nachádzajú najbližšie
ošetrovanej partii.
- Ďalej už môže klient v priebehu procedúry iba relaxovať.
- Na dosiahnutie efektívneho a stáleho výsledku sa odporúča podstúpiť priemerne 8 procedúr.
Tieto procedúry by mali byť opakované v pravidelných intervaloch 2x týždenne. Procedúra trvá cca 20-30 minút.
- Úbytok tukovej vrstvy je individuálny. Záleží na životnom štýle života klienta. Je dôležité dodržať u tejto procedúry cvičebný program, aby uvoľnené tuky mohli byť spotrebované ako energia.
- Procedúra je úplne bezbolestná. Jediné čo môže klient v priebehu procedúry pociťovať je
príjemné teplo.slimslimKontraindikácie :

-Infekčné choroby
-Ochorenie pečene
-Ochorenie obličiek
-Epilepsia
-Hypertenzia
-Klienti, ktorí sa zdajú byť pod vplyvom alkoholu či iných drog
-Hypertyreóza
-Ochorenie srdca
-Klienti s kardiostimulátorom
-Klienti, ktorí dochádzajú na radiačnú terapiu alebo sú citliví na slnečné žiarenie
-Rakovina
-Poruchy imunitného systému
-Tehotenstvo a kojenie
-Diabetes
-Poruchy zrážanlivosti krvi
-Klienti HIV pozitívni
-Reuma
-Polycystitída vaječníkov
-Hormonálne problémy
-Žalúdočné vredy
-Kovové implantáty
-Anafylaxia
-Klinická depresia
-Fotosenzitívne kožné ochorenia
-Nedávny chirurgický zákrok (menej ako 6 týždňov)
-Všetky disfunkcie nervového systému (svalová skleróza, Parkinsonova choroba…)

Technické parametre

Príkon : AC 110-240/50-60Hz
Maximálna spotreba: 32W
Zaradenie (EN6061-1): tř.1, typ B
Poistky: T3A(5x20mm)
Hmotnosť: 20 kg
Frekvencia: 5Hz-1kHz
Časovač ošetrenia: 0-30 minút
Bezpečnostné zariadenie: bezpečnostný vypínač
Výstup: 36x40mW (total 1,44W)
Typ laseru: diódový
Vlnová dĺžka: 650 nm
Rozmery: 47cm x 46 cm x 110 cm